Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak to vlastně začalo:
 
Nikdy před tím, mě fotit moc nebavilo. Nebo jo, bavilo, ale prostě normálka: "hele on zrovna dobře pózuje cvakni to" a podobně. Někdy na jaře 2008, se to ale změnilo. Moje babička měla narozeniny a já jsem to měla všechno jako normálně fotit. Ale víte, zase normální fotky. Na její oslavu, ale přišlo strašně moc lidí a tak bylo spousta květin. Mě se moc líbili a strašně mě zaujali. Tak jsem je nafotila taky. V ten den, jsem našla na fotoaparátu vůbec funkci makro (před tím jsem nevěděla ani co to je, a ani že něco takového je) a tak jsem s tím vyfotila pár květin. No nic moc... pořád stejné, a nezaujalo mě to o nic víc než předtím. Jenomže pak se to stalo. V těch obrovských kyticích, jsem našla krásné lilie. ty jejich pestíky mě prostě okouzlily a tak jsem neváhala a pár fotek bylo na světě. V tu chvíli, co jsem si fotečku přiblížila ve fotoaparátu jsem zjistila, že jsou ty fotky dokonalé. Tedy alespoň na úplného začátečníka. Né že bych měla tolik sebedůvěry, ale posoudili tak všichni. Jak ty pestíky byli nádherně ostré a docela dobře osvětlené, ten pil na nich, no prostě nádhera.
 
V ten den jsem toho vyfotila ještě spoustu, ale jenom minimální počet fotek, by se dalo posoudit dobrými. Z 200 fotek tak 12.
 
Díky tomu dnu se mi otevřel nový svět. Začala jsem přes fotografie (zejména makro) vidět úplně jinak. Tedy alespoň, při pohledu na ty fotografie. Dokážou mě přiblížit na minimální počet centimetrů ke květu rostliny, k opilujícímu hmyzu, ke kapkám vody - rose, (které jsem se teda naučila fotit až ohodně později) a mnoho dalších.
 
Na fotografiích vidíte TO, co normálně okem nepostřehnete.
 
Mám sice jenom običejný 5Mpx fotoaparát, ale i tak se mi některé fotografie opravdu moc líbí a jsem na ně pyšná. Mým snem je zakoupení zrcadlovky, ale o té teďka nemůžu uvažovat. Je to moc peněz a já jsem vůbec ráda za ten malý co mám, jelikož s ním se dají zachytit taky krásné fotečky.
 
Takže pokud si najdu volný čas a nemám nic jiného na práci, pokud je krásné počasí a nebo nějaká správná chvíle, neváhám a jdu na věc. Strašně moc se tím odreaguji a mám pak dobrý pocit, že se mi něco povedlo.
 

Takže doufám, že se Vám mé výtvory budou líbit a Vaší odměnou pro mě bude komentář.

PS: vyhrát takový krásný notebook, to bych si asi utřela slzu.. kdyby mi ty fotky alespoň k něčemu byli užitečné. Tak doufám, že budu mít alespoň nějakou šanci.

 
Děkuji moc s pozdravem a přáním pěkného dne Trkanová Pavlína
 

Náhledy fotografií ze složky Fotečky do soutěže o notebook